شیطونک ها

خوشه گندم

بالاخره ماهها رايزني شبانه روزي  رايزن شکموي کنسولگري ايران در آشپزخانه قصر سلطنتي به ثمر نشت و يانگوم در ازاي دريافت مبلغ 50 ميليون دلار توافق ضمني خود را براي حضور يک هفته اي در ايران اعلام کرد.
معاون آخر وزارت امور خارجه که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با خبرنگار (وايسا)  ضمن تاييد اين خبر و تقدير از رايزن شکموي ايران در قصر برنامه‌ي سفر يک هفته‌اي يانگوم را تشريح کرد. وي  مهمترين برنامه‌ي اين سفر را برگزاري مراسم آشپزي سنتي قصر اعلام و برنامه‌ي غذايي ايشان را بدين صورت عنوان کرد:
1 – صبحانه: سوپ خرچنگ استراليايي(غني شده با روغن کوسه)
2 – ناهار: خوراک قورباغه سبز ژاپني با دسر کدو حلوايي
3 – شام : جوجه تيغي کباب با گوشت گرمبر اساس همين گزارش قرار است براي يانگوم و هيئت همراه نيز  هداياي‌ نفيسي تهيه و به آنها تقديم شود.
منابع آگاه اعلام کرده اند که براي نشان دادن سطح پيشرفت و خودکفايي کشور سوغاتي‌ها کاملا ايراني تهيه شده وبه اين شرح است:
1 – تعداد 50 جفت کفش کتاني چيني با شماره‌هاي 25  تا 30 (بواسطه‌ي کوچک بودن پايشان) سفارش تبريز
2 – يک کارتن چاي سيلاني اصل با طعم هلو از باغات چاي لاهيجان
3 – 25 گوني برنج تايلندي و اگر نشد هم  از نوع اوروگوئه اي محصول شاليزارهاي شمال کشور
4 – 12 گوني شکر برزيلي از مزارع نيشکر خوزستان
5 – 200بشکه بنزين بدون سرب ليبيايي (که البته به علت سهميه بندي بنزين به 20 بشکه کاهش يافت)
7 – يک قاليچه‌ي نفيس سوئيسي نيز با طرح قاشق و چنگال (هديه‌ي ويژه‌ي يانگوم)

در پي انتشار اين خبر گروههاي از اقشار مختلف مردم (موافقان و مخالفان حضور وي در ايران) با تجمع در جلوي ساختمان مرکزي مقرر يونسکو در تهران و حمل  پارچه نوشته‌هايي  با مضامين مختلف شعارهايي را در حمايت و برعليه وي سردادند: (يانگوم چشم بادامي – خوش آمدي خوش آمدي) – (اي يانگوم بي حيا - ايران نيا! نيا!) – (اي يانگوم آشپز – يه آشي با ماش بپز)  - (اي يانگوم قهرمان – دو هفته ايران بمان)

در پايان اين مراسم نيز قطعنامه‌اي ازطرف مخالفان توسط يکي از حضار(مخالف) قرائت شد که فقط يک بند داشت و در اين بند به بودايي بودن يانگوم اشاره شده و در آن از وزارت بهداشت خواسته شده که مراسم آشپزي ايشان را لغو کند چرا که ممکن است دست وي نجس باشد در همين لحظه يکي از موافقان پشت تريبون رفت و ميکروفون را از دست سخنگوي مخالفان کشيد و يک پيشنهاد ارائه داد که مورد استقبال همگان قرار گرفت. وي گفت: بهتر است وزارت بهداشت بجاي لغو مراسم آشپزي يک هيئت کارشناسي را به سرپرستي معاون بعدي وزيربهداشت براي بررسي نجس يا پاک بودن دست بانوي قصربه آشپزخانه‌ي سلطنتي اعزام کند.

شايان ذکر است که هيئت استقبال با توجه به سهميه بندي بنزين و شلوغي مترو سفارش خريد چند راس الاغ اصيل را به قبرس داده اند تا اين بانو و هيئت همراه در ترددهاي درون شهري  از آنها استفاده کنند.

نوشته شده در دوشنبه بیست و نهم مهر ۱۳۸۷ساعت 15:54 توسط دختران طوفان|


آخرين مطالب
» اینم از این ...
» کشف جدید
» تا حالا بهش فکر نکرده بودم (فواید امتحان ادبیات)
» ؟؟؟؟؟؟
» بی اسم...
» شریک...
» داداش کوچولو
» لالایی
» ...man omadam
» به همین شیکی .‏!‏

Design By : Pichak